207089-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom anläggningsinformation och dokumentation
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulter för att effektivt hantera teknisk anläggningsinformation och dokumentation vid investeringsprojekt, drift och underhåll samt vid överlämningen mellan dessa delar. Mer specifikt avser upphandlingen konsulter med kompetens att kvalitetssäkra, effektivisera, digitalisera, systemintegrera och automatisera hanteringen av teknisk information och dokumentation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen