207094-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg och markarbeten
Referensnummer: SVEA 210062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende löpande byggnads- och markarbeten på beställarens bussdepåer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233200 Diverse ytbehandling, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45236000 Markanläggning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261210 Takläggningsarbete, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri, 45262300 Betongarbeten, 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45421132 Montering av fönster, 45431000 Golv- och plattläggning, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen