Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivmedel till fordon – Bulk – 2017.
Referensnummer: GNU 2017/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ”Bulkleveranser” avser leverans av diesel till befintliga tankar (drivmedel till anläggningsmaskiner). Gäller ej till uppvärmning av hus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09134200 Dieselbränsle
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen