207199-2020 - ResultatSverige-Sunne: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: UPH2019/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar samordnad upphandling av kontorsmaterial, se bilaga Artikelspecifikation. Upphandlingen omfattar ej närliggande produktområden som t.ex. möbler, datatillbehör, städ- och hygienprodukter. Upphandlingens totala omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
Sunne kommun samordnar upphandlingen som omfattar kommunerna Arvika, Eda, Forshaga, Grums, Hagfors, Hammarö, Kil, Munkfors, Sunne, Säffle, Torsby samt kommunernas bolag och Region Värmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 30140000 Räknare och räknemaskiner, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen