20720-2024 - ResultatSverige-Luleå: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Julgåvor Region Norrbotten
Referensnummer: 23/373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser julgåvor i form av presentkort till Region Norrbotten. Med presentkort avses ett värdebevis som har ett på förhand bestämt penningvärde och som mottagaren kan använda som betalningsmedel för köp i enskild butik, kedja av butiker eller icke-fysisk butik i vilken presentkortet kan lösas in via internet. Anbudsgivaren ska kunna leverera presentkort från minst 3 butiker per presentkortskategori:
Guld, smycken & armbandsur, Glas & porslin, Resor, Upplevelser, Hus & hem, Data & elektronik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen