207209-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ronneby: Fjärrvärme
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsansökningsinbjudan Förbränningsanläggning-Sörbyverket, Ronneby.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09323000 Fjärrvärme
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby Miljö & Teknik AB har för avsikt att reinvestera i en ny förbränningsanläggning till befintlig panna och rökgassystem. Även nuvarande askutmatning ska ersättas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42300000 Industri- eller laboratorieugnar och förbränningsugnar, 42515000 Fjärrvärmepanna, 44621200 Värmepannor, 44621220 Centralvärmepannor, 44621221 Delar till centralvärmepannor, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen