207235-2020 - ResultatSverige-Kil: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött
Referensnummer: UH-2019-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kils, Grums och Forshagas kommuner inbjuder er att lämna anbud avseende färskt kött i enlighet med denna förfrågan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15111000 Nötkött, 15113000 Fläskkött, 15130000 Köttvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen