207263-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Förberedande anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbete åt AB älvkarlebyhus
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45100000 Förberedande anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar löpande markarbeten åt AB Älvkarlebyhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45112600 Igensättning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen