Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster med fastighetsjour
Referensnummer: 17/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser utförande av områdesbevakning med utryckning åt LKFAB, Ludvika kommun, Ludvikahem AB och WBAB. Syftet med bevakningen är att med väl synlig bevakningspersonal förebygga och avskräcka att angrepp (inbrott, skadegörelse m.m.) förbereds eller genomförs. I uppdraget ingår även att samverka med Beställarnas fastighetsjour.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen