See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmånscyklar till Stockholms stads anställda
Beskrivning: Upphandlingen omfattar koncessionsavtal avseende tillhandahållande av s.k. förmånscyklar till anställda inom Stockholms stads kommunkoncern. Koncessionsavtalet avser en helhetslösning, vilket bland annat innebär att leverantör ska svara för information, administration, utlämning, returer och återtagande efter hyresperioden.
Intern identifierare: KS 2024/723
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar koncessionsavtal avseende tillhandahållande av s.k. förmånscyklar till anställda inom Stockholms stad. Koncessionsavtalet avser en helhetslösning, vilket bland annat innebär att leverantör ska svara för information, administration, utlämning, returer och återtagande efter hyresperioden.
Intern identifierare: Förmånscyklar till Stockholms stads anställda