207284-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK-besiktning
Referensnummer: 17/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser OVK-besiktningar.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet.
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende tekniska konsulter för OVK-Besiktning.
Planerad avtalsstart är 1,7,2018 .
AUA. 22 Objektets läge.
I samband med avrop avseende OVK erhålls en fastighetsförteckning med relevant information för kontrollernas genomförande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen