207344-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport – Buddbyn och Ljuså, driftplatsåtgärder. produktion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBuddbyn och Ljuså, driftplatsåtgärder. produktion
BeskrivningÅtgärderna omfattar kontaktledningsupprustning, spår- och växelbyten. Buddbyn förlängs för att klara 750 m långa tåg och förbereda för samtidig infart.
Intern identifierareKOM-415758
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34946224 Järnvägsväxlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBuddbyn och Ljuså, driftplatsåtgärder. produktion