Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal av urea och urea-lösning.
Referensnummer: 17FMV1392
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24951310 Avisningsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk har upphandlat ett ramavtal för urea och urea-lösning vilka används för avisning av rull- och taxibanorna på Försvarsmaktens flygplatser.
Ramavtalet har en löptid på 24 månader med förlängningsoption för FMV att förlänga avtalet under ytterligare högst 24 månader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumentation.