207381-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinell storköksutrustning till Kriminalvårdens verksamhet.
Referensnummer: 2017-3927
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kriminalvårdens huvudsakliga behov av maskinell storköksutrustning inklusive montering och installation.
Information om upphandlingen:
Beskrivning av upphandling:
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39312000 Utrustning för matberedning, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711360 Ugnar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45350000 Maskintekniska installationer, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen