20739-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nödstation.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Helsingborg.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Tänkt anbudsgivare skall vara en leverantör som har erfarenhet av och kan leverera mindre fördelningsstationer med byggnader i plåt, mellanspänningsställverk med reläskydd och övrig sekundärutrustning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31214000 Ställverk, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45315500 Medelspänningsanläggningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.