Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KSUH18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79715000 Patrullering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla bevakning och jourverksamhet av kommunens fastigheter.
Uppdraget avser rondering med två områdesbilar. Bevakningsområdet sträcker sig över hela kommunen med fokus på kommunala fastigheter och verksamheter. Ekerö kommun har ca 80 fastigheter (larmade objekt) som kräver tillsyn i form av yttre och ibland inre ronderingar till fots. I uppdraget ingår även att rycka ut vid larm till dessa objekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79715000 Patrullering, 79713000 Vakttjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen