207401-2019 - ResultatSverige-Landskrona: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsprogram BRAledare
Referensnummer: 2019/134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ledarskapsutbildningar inom ramen för Landskrona stads utbildningsprogram BRAledare.
Upphandlingen avser utbildningar inom ramen för Landskrona stads utbildningsprogram BRAledare.
Utbildningsprogrammet BRAledare består totalt sett av sju olika utbildningsområden, varav denna upphandling omfattar två av dessa:
U L - utvecklande ledarskap
Feedback för ledare
Antal avrop av respektive utbildning uppskattas till 2-3 styck per avtalsår. Se även punkterna 4.3.1 och 4.4.1. Staden lämnar ingen garanti gällande omfattning under avtalsperioden, utan omfattningen kan komma att förändras under denna period. Avtalstiden är ett (1) år med möjlighet att förlänga upp till tre (3) år. Startdatum för avtalet kan bli uppskjutet vid en eventuell överprövning och vid händelser som staden rimligen inte kunnat förutse. Den totala avtalstiden kommer att vara oförändrad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen