207447-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning.
Referensnummer: 0158-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Huvudsortiment
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221130 Matbehållare, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vård och omsorg
Del nr: 2