207469-2017 - ResultatSverige-Växjö: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ögon Läkemedel.
Referensnummer: 17RK409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
ATC Koder: S01LA04, S01LA05.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33662100 Medel vid ögonsjukdomar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen