207474-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad område 2A 2020
Referensnummer: KK20/307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning med tillhörande service av lokaler för Städområde 2A, med en total städyta om cirka 41 6 060 m2.
Lokalspecifikationer och planritningar bifogas i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen