207482-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Telefonnummersättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTelefonnummersättning
BeskrivningUppdraget omfattar telefonnummersättning av urval ingående i statistiska undersökningar. Urvalen består av privatpersoner och uppdraget omfattar: • Maskinell telefonnummersättning Upphandlingen avser endast svenska telefonnummer.
Intern identifierareSCB2025/239
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000