207538-2020 - KonkurrensutsättningSverige-MÖLNLYCKE: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Tekniska konsulttjänster, landskapsingenjör och lekplatsbesiktning
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster inom kompetensområdet landskapsingenjör och lekplatsbesiktning. Anbud kan lämnas på ett (1) eller båda kompetensområden.
Uppdragen kan gälla utredningar och förstudier men även byggledning, besiktning, skötselkontroller, förvaltningsmöten samt besiktning av lekplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen