20756-2023 - ÄndringSverige-Åkersberga: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: 2022-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar regelmässig städning, periodisk städning samt övriga städrelaterade tjänster. Upphandlingen är indelad i två (2) olika delområden där anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller båda delområdena. För varje delområde kommer separata avtal tecknas med tilldelad/e leverantör/er.