207563-2022 - ResultatSverige-Gävle: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sidlastande renhållningsfordon med 2-fack till Gästrike Återvinnare med leverans 2023 och 2024
Referensnummer: 12078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Gästrike återvinnare upphandlar tre stycken sidlastande renhållningsfordon med 2-facks lösning med ev. finansiering via klimatklivet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen