Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionsbesiktning Elanläggningar.
Referensnummer: 2.4-210/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Besiktningar och kontroller av elanläggningar som kräver revisionsbesiktningar i Stockholms stads Fastighetskontors fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna förannonsering syftar till att få intresseanmälan från företag som är intresserade av ett ramavtal avseende Revisionsbesiktning av Elanläggning för fastigheter inom Stockholms stads Fastighetskontors förvaltningsområde.
Fastighetskontorets krav på arbetet är att fel som påträffas i samband med myndighetsbesiktning av elanläggningar redovisas på ritningar, mängder osv.
— Revisionsbesiktning
— Status- eller elsäkerhetsbesiktning.