2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av expertkonsulter inom L-Caps och ERI
Beskrivning: Upphandlingen avser konsulttjänster inom systemet L-CAPS (LFVs system för flygbriefingstjänst) samt ERI (EnRoute Invoicing) Upphandlingen är indelad i två (2) anbudsområden: Anbudsområde 1: 1st Expertkonsult L-CAPS Anbudsområde 2: 1st Expertkonsult ERI-system Båda konsultuppdragen kräver säkerhetsskyddsavtal. Anbudsgivare besvarar det eller de anbudsområden som de har för avsikt att lämna anbud på. Uppdragens omfattning beskrivs mer detaljerat i avsnitt för respektive anbudsområde.
Intern identifierare: Ä-2026-026109
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser konsulttjänster inom systemet L-CAPS (LFVs system för flygbriefingstjänst) samt ERI (EnRoute Invoicing) Upphandlingen är indelad i två (2) anbudsområden
Intern identifierare: 1855697-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anbudsgivare väljer denna del om anbud ska lämnas för anbudsområde 1.
Intern identifierare: 1864137-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anbudsgivare väljer denna del om anbud ska lämnas för anbudsområde 2.
Intern identifierare: 1864139-2