2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nationellt ramavtal avseende osäkerhetsanalyser enligt Successivprincipen för tids-respektive kostnadsanalyser
Beskrivning: Nationellt ramavtal avseende osäkerhetsanalyser enligt Successivprincipen för tids-respektive kostnadsanalyser
Intern identifierare: KOM-420420
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är större än 1 miljard kr
Beskrivning: Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är större än 1 miljard kr
Intern identifierare: Delområde 1 Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är större än 1 miljard kr
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är mindre än 999 miljoner kr
Beskrivning: Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är mindre än 999 miljoner kr
Intern identifierare: Delområde 2 Moderator Kostnadsanalys där analysobjektet är mindre än 999 miljoner kr
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3 Moderator kombinerad tids- och kostnadsanalys
Beskrivning: Delområde 3 Moderator a) tidsanalys b) kombinerad tids- och kostnadsanalys
Intern identifierare: Delområde 3 Moderator kombinerad tids- och kostnadsanalys