207724-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Fartyg och båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvstjänster och båttillbehör
Referensnummer: SU FV-0363-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34500000 Fartyg och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34500000 Fartyg och båtar, 34513350 Dykfartyg, 34513550 Sjömätningsfartyg, 34913600 Fartygspropellrar, 34930000 Marin utrustning, 35513200 Hjälpfartyg för forskning, 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning, 50241100 Reparation av fartyg, 50244000 Renovering av skepp och båtar, 51145000 Installation av båtmotorer, 63726500 Upptagning av fartyg, 63726600 Tjänster för fartygsdrift, 63726610 Tjänster för sjösättning av fartyg, 63726800 Forskningsfartygstjänster, 98360000 Marina tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen