2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil med lastväxlarpåbyggnad
Beskrivning: Säffle kommun avser upphandla en Lastbil med lastväxlarpåbyggnad som kommer att användas inom utbildningssyfte av Herrgårdsgymnasiet Transport program i Säffle. Lastbilens Tekniska specifikationer framgår av upphandlingsdokumenten framförallt bilaga 1 specifikationskrav.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95942:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport