207769-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar – Upphandling - Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Prenumerationstjänster
BeskrivningUpphandlingen genomförs av Kriminalvården tillsammans med SMHI och Sjöfartsverket. Upphandlingen omfattar en agent som förmedlar myndigheternas behov av prenumerationer. Behovet omfattar både tryckta prenumerationer och e-prenumerationer.
Intern identifierare2024-7381
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelPrenumerationstjänster