Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilar med förare - Söderhamns kommun
Referensnummer: 8189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal för hyra av lastbilar med förare som omfattar ett antal lastbilar som successivt skall avropas för bl. a transport av jord- och stenmassor samt bortforsling av snö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen