207777-2026 - Resultat
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Miljötekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljötekniska konsulttjänster
BeskrivningUpphandlingens syfte är att säkerställa Beställarens behov av konsulttjänster inom miljöteknik, i huvudsak avseende undersökningar av förorenade områden, under avtalstiden. Syftet och målsättningen är även att säkerställa kvalitet och kostnadseffektivitet vid genomförande av miljötekniska undersökningar.
Intern identifierare2025-58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000