Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Butikssortiment - Godis och Snacks
Referensnummer: IN-IN19-0348
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15842300 Sötsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Butikssortiment - Godis och Snacks till kioskverksamhet inom regionerna Sörmland, Västmanland och Uppsala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03111200 Jordnötter, 15312300 Potatischips, 15312400 Potatissnacks, 15842000 Choklad och sötsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen