Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR Infektion
Referensnummer: UH-2023-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar medicinska rådgivare (MR) inom område infektion inkl. Hepatit C.
Antal utlåtande under första avtalsåret (2024) uppskattas till 441 stycken med uppskattad ökning om mellan 6 % (efterföljande avtalsår). Löf upphandlar ramavtal och vid behov görs successiva beställningar av utlåtande. Löf:s behov avgör faktiskt antal utlåtande under avtalstiden. Ramavtal träder i kraft från och med 2024-01-01.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se stycke beskrivning samt övriga upphandlingsunderlag.