Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunskydd/larm Borlänge
Referensnummer: GNU 2021/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett system och en kompletterande larmmottagning för Borlänge kommuns interna säkerhetscentral. Det omfattar även utrustning för operatörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen