207895-2017 - ResultatSverige-Avesta: Gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning Avesta kommun.
Referensnummer: 16-087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90612000 Gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet:
Avesta kommun, Org.nr 212000-2262.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen