207937-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Laboratorietjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorietjänster.
Referensnummer: 0084-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Laboratorietjänster:
— dricksvattenanalyser,
— miljöanalyser avloppsvatten,
— miljöanalyser slam,
— miljöanalyser lakvatten,
— miljöanalyser recipientvatten,
— analyser badvatten,
— livsmedelsanalyser,
— baspaket för att kontrollera rengöringen i kök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen