208038-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel - Kalmarhem AB
Referensnummer: 19/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
UF1 ALLMÄN ORIENTERING
Entreprenaden avser yttre tillsyn och skötsel samt snöröjning och halkbekämpning, av beställarens fastighetsbestånd enligt kontraktets handlingarUtemiljön / SnöröjningSkötselytor framgår av K1 Omfattning. Utförande av skötseln ska ske enligt i kontraktet ingående bilagor. Variationer kan förekomma mellan åren beroende på t ex ändrad skötselinriktning eller inköp/försäljning av fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen