208064-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Hälsinglands tingsrätt
Referensnummer: 2022/1096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till Hälsinglands tingsrätt. Omfattar bland annat regelmässig städning, golvvård och fönsterputsning. Anbudsinbjudan inom det dynamiska inköpssystemet för städtjänster, dnr. 1615-2018.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regelmässig städning i enlighet med kravspecifikation.