20807-2023 - ResultatSverige-Täby: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävsugstjänster
Referensnummer: SBN 2022/245-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen genomför en upphandling och inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
Upphandlingen avser grävsugstjänster i Täby kommuns VA-schakter.
Arbetet innefattar grävsugstjänster under ordinariearbetstid mellan klockan 06:30-16:00 samt akuta uppdrag som utförs efter ordinariearbetstid dvs jourtjänst/beredskap som säkerställer att tjänsten i form av akuta åtgärder kan utföras dygnet runt (24h) alla årets dagar, dessa arbeten beställs på kort varsel från beställare.
Beställaren har för avsikt att, under förutsättning att tillräckligt många kvalificerade anbud inkommer, teckna rangordnat avtal med tre (3) anbudsgivare.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlag