208113-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Kontorsmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar, Sittsystem, Ståstolar och Golvsitsar
Referensnummer: 2020-O001579
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39130000 Kontorsmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Arbetsstolar, Sittsystem, Ståstolar och Golvsitsar.
BHS upphandling. Samupphandling mellan Blekinge, Halland och Skåne.
Region Skåne är drivande
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen