Upphandlingen omfattar tjänster för Ljus- och AV samt utställningsspecifik IT till Stiftelsen Nordiska museets utställningsverksamhet. Leverantören ska vid behov ta helhetsansvar och samordna all utställningsteknik i våra utställningsproduktioner. Nordiska museet kan även komma att avropa enstaka tjänster som till exempel endast inköp eller programmering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71318100 Ljustekniska tjänster, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92370000 Ljudteknikertjänster, 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen