Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Freeze-drying (Lyophilizer) Unit
Referensnummer: LTU-4442-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39713211 Tork- och pressenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement concerns a freeze-drying (lyophilizer) unit with all necessary accessories required for lyophilization of solutions containing solid lignin particles in ethanol:water mixtures to deliver of a solid powder of the lignin particles.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39713211 Tork- och pressenheter, 42991400 Torkar för trä, pappersmassa, papper eller kartong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
This procurement concerns a freeze-drying (lyophilizer) unit with all necessary accessories required for lyophilization of solutions containing solid lignin particles in ethanol: water mixtures to deliver of a solid powder of the lignin particles.