2. Förfarande
Förfarande
Titel: Töreln 6 Nyproduktion
Beskrivning: Entreprenaden gäller Töreln 6, Ersboda, Umeå och omfattar kompletta mark- och husbyggnadsarbeten avseende nybyggnation av två flerbostadshus om 46 lägenheter med tillhörande komplementbyggnader och markanläggning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122838:Lot:1