208188-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Farsta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuksköterskejour Farsta stadsdelsförvaltning.
Referensnummer: 2.2.2-281/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Farsta stadsdelsnämnd inbjuder härmed till anbudsgivning på jourverksamhet omfattande sjuksköterskeinsatser huvudsakligen under kväll och natt. 3 mindre enheter även dagtid lördag och söndag enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument jämte bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen