208195-2017 - PlaneringSverige-Sollentuna: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Förhandsmeddelande
Kombinerade kontrakt
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggarbeten planerat underhåll och ombyggnadsarbeten.
Referensnummer: 17/00134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
45000000 Anläggningsarbete
Ramavtal avseende byggarbeten för planerat underhåll och ombyggnadsarbeten.
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211310 Byggnation av badrum, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50324200 Förebyggande underhåll
Ramavtal för byggarbeten avseende planerat underhåll och ombyggnadsarbeten.