Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggarbeten Serviceåtgärder.
Referensnummer: 17/00104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för byggarbeten avseende serviceåtgärder.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 50000000 Reparation och underhåll, 50324200 Förebyggande underhåll
Ramavtal för byggarbeten avseende serviceåtgärder. T.ex. arbeten avseende löpande servicearbete och ombyggnationer.
Ramavtal avseende byggarbeten för serviceåtgärder.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50000000 Reparation och underhåll
Ramavtal för byggarbeten avseende serviceåtgärder t.ex. löpande servicearbete och ombyggnationer.
Ramavtal avseende byggnadsarbeten för serviceåtgärder.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 50000000 Reparation och underhåll
Ramavtal för byggarbeten avseende servicearbeten.