208217-2020 - ResultatSverige-Ronneby: Pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administration av pensionsförvaltning
Referensnummer: 20/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66520000 Pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Administration av pensionsförvaltning för anställda och förtroendevalda inom Ronneby kommun och AB Ronneby Industrifastigheter
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 31.12.2020.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66521000 Individuella pensionsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen