208246-2018 - ÄndringSverige-Sollentuna: Byggnation av gymnastiksal
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Töjnaskolan
Referensnummer: SK2018-0017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212222 Byggnation av gymnastiksal
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastigheten: Tallvirket 1
Rivning av befintlig skola och förskola samt nybyggnation av förskola och skola med fullstor idrottshall.