See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Chef och ledarutbildning samt coaching/handledning/grupputveckling
Beskrivning: Uppdraget avser insatser riktade till att stötta chefer/teamledare/arbetsledare i deras yrkesroll dels via riktade utbildningsinsatser, dels via handledning/coachning och grupputveckling. Innehåll och omfattning i varje uppdrag fastställs av köparen i samband med avrop. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, där köparen har för avsikt att teckna ramavtal med ett flertal leverantörer per anbudsområde förutsatt att så många lämpliga anbud inkommer.
Intern identifierare: UE 25.077
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: enstegsförfarande enligt kap 19
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1757105-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Inom detta anbudsområde är efterfrågade tjänster handledning, coaching, grupputveckling (medarbetargrupper, chefsgrupper och ledningsgrupper) och konflikthantering.
Intern identifierare: 1790145-1
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
Ytterligare klassificering (cpv): 79998000 Coachning, 80532000 Chefsutbildning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Köparen efterfrågar leverantörer som kan utveckla, anpassa och genomföra utbildningsinsatser som stärker chefer i sitt uppdrag att leda i offentlig verksamhet. Innehållet ska kunna anpassas till olika chefsnivåer och erfarenheter samt utgå från köparens värdegrund och uppdrag.
Intern identifierare: 1757824-2